
Směs vody a čistícího prostředku stříkněte několikrát přímo na utěrku tak, aby byla vlhká, a ne příliš mokrá, a pak ji upněte k mopu. Čistící prostředek nikdy nestříkejte přímo na podlahu.
Pozor, příliš časté mokré čištění může údržbu podlah ztížit nebo je nevratně poškodit. Takové povrchy lze vysát vysavačem vhodným pro údržbu plovoucích podlah. Předtím se však vyplatí nasucho uvolnit prach a nečistoty utěrkou s mikrovlákny. Nedejte se zlákat impregnovanými utěrkami, které jsou většinou jen jednorázové. Kromě toho jsou impregnovány olejovitými látkami, které později pracují na přilepení nečistot na podlahu. Textilie s mikrovlákny, které účinně uvolňují a vážou nečistoty a odstraňují vlhkost, mají speciální strukturu oček. Okraje utěrky, kterou jste předtím obrátili očky k podlaze, je třeba přeložit přes desku mopu a přichytit je k suchému zipu na straně držáku. Mopem vytírejte podlahu dlouhými tahy v podélném směru lamel nebo překrývajícími se tahy do kříže.
Našlo se praktické řešení, jak zakončit podlahu kolem topných trubek! Pomocí přizpůsobených krytek potrubí a laminátových samolepek lze efektně a funkčně propojit okolí trubky s podlahou. Laminátové samolepky mají vzhled a povrchovou strukturu ladící s podlahou a díky vyměnitelným vnitřním kroužkům lze jedinou krytku použít na trubky od 15 do 22 mm.

Nečistoty jako například písek nebo štěrk laminátové podlahy nejen znečišťují, ale mohou je také poškodit. Fungují jako smirkový papír, a tak se podílejí na předčasném opotřebení. Mokré nečistoty k podlaze lépe přilnou a po zaschnutí se mnohem hůře odstraňují. K vstupním dveřím umístěte čistící zóny odpovídající velikosti. Elegantním řešením je rohož zapuštěná do podlahy v pevném hliníkovém rámu. Její vrstvy by měly zajistit, aby špína zůstala v rohoži, kterou pak stačí vysát.